Küresel piyasalar

ABD’de fiyatlamalar: Koronavirüs vaka sayılarındaki artışın ekonomik toparlanmayı yavaşlatacağına dair endişeler nedeniyle negatif seyir izledi(Halk Yatırım)

ABD’de fiyatlamalar: Koronavirüs vaka sayılarındaki artışın ekonomik toparlanmayı yavaşlatacağına dair endişeler nedeniyle negatif seyir izledi

Dün ABD piyasaları, koronavirüs vaka sayılarındaki artışın ekonomik toparlanmayı yavaşlatacağına dair endişeler nedeniyle negatif seyir izledi. Dow Jones endeksi %1,38 azalışla 25.706,64 puan ve S&P 500 endeksi %0,52 düşüşle 3.153,59 puana gerilerken, Nasdaq endeksi %0,63 artışla 10.558,39 puana yükseldi. Sektörler tarafında ise, enerji ve finansallar görece zayıf performans gösteren alanlar olarak ön plana çıktı.

Avrupa’da fiyatlamalar: İkinci dalga korkularının güçlenmesi nedeniyle ekside kapandı

Dün Avrupa piyasaları, vaka sayılarındaki artışın ikinci dalga korkularını güçlendirmesi nedeniyle satıcılı seyir izledi. Bu doğrultuda, FTSE 100 ve CAC 40 endeksleri sırasıyla %1,73 ve %1,21 düşüş kaydederken, DAX %0,04 geriledi. Sektörler tarafında ise, akaryakıt ve banka sektörleri görece zayıf performans gösteren sektörler olarak ön plana çıktı.

Asya’da fiyatlamalar: Artan virüs vakalarının küresel ekonomik toparlanmaya zarar verebileceğine yönelik endişeler ile negatif seyir izliyor

Bu sabah Asya ve GOÜ piyasaları, artan virüs vakalarının küresel ekonomik toparlanmaya zarar verebileceğine yönelik endişeler ile negatif seyir izliyor. Bu doğrultuda, Shangai ve Hang Seng endeksleri sırasıyla %1,05 ve %1,17 gerilerken, KOSPI ve Nikkei endeksleri sırasıyla %1,02 ve %0,46 ekside. ABD vadelilerde ise negatif eğilim devam ediyor.

Kaynak Halk Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma